Akcija lets do it

U organizaciji Udruženja građana Ruke i Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine, a povodom dana planete Zemlje u subotu 6. maja organizirana je volonterska akcija čišćenja javnih površina. Naši učenici su se odazvali pozivu za učešće na ovoj akciji te je tim povodom u amfiteatru škole 4. maja održano predavanje na temu zaštite okoliša i olimpizma.

Na sam dan održavanja akcije učenici su sa velikim elanom pristupili čišćenju pri čemu je u neposrednoj blizini naše škole sakupljena velika količina odpadaka, stakla, plastike, papira i sl.

Učenici naše škole se redovno odazivaju ovim volonterskim aktivnostima koje predstavljaju lijep način angažmana  u vannastavnim aktivnostima, priliku za druženje i aktivnosti u prirodi.

Zahvaljujemo se  svim učenicima koji su uzeli aktivno učešće u ovoj akciji, njihov rad i ponašanje tokom akcije bilo je besprjekorno, ovakvom vrstom rada na lijep način promoviraju našu školu.