Svjetska zdravstvena organizacija obilježava Svjetski dan zdravlja 7.aprila, „Moje zdravlje, moje pravo“, slogan je Svjetskog dana zdravlja u 2024. godini. Zdravlje je stanje potpunog fizičkog, psihičkog i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti. To je najpoznatija i najraširenija definicija zdravlja, koju je Svjetska zdravstvena organizacija (SZO) opisala 1948. godine.

Ovaj datum podudara se i s Danom škole, čiji zdravstveni obrazovni profili obavezuju na snažnu posvećenost, kako ovom, tako i drugim važnim datumima Svjetske zdravstvene organizacije.

Kao završna aktivnost, u višednevnom obilježavanju navedenih datuma kojima se škola posvetila, postavljeni su poučni  plakati, radovi učenika i članova sekcije Manuelna masaža,s profesorom Elvedinom Kadrićem, zatim je priređena video projekcija edukativnog materijala u holu škole, kao i čitanje edukativnog sadržaja putem razglasa.
dan škole1dan škole2