Ministrica za odgoj i obrazovanje KS, Naida Hota-Muminović zvanično je otvorila manifestaciju Tehnicijada, prvu Tehnicijadu dosad. Manifestacija je okupila preko 1500 učenika iz 21 srednje tehničke i stručne škole s područja Kantona Sarajevo i odvijala se na tri lokacije: u našoj, Srednjoj medicinskoj školi –Jezero Sarajevo, zatim Srednjoj školi za saobraćaj i komunikacije Sarajevo i Srednjoškolskom centru Vogošća. Tehnicijada
obuhvata različite discipline u kojima se ravnopravno takmiče učenice i učenici predvođeni vrijednim nastavnicima koji su ih pripremali za ova takmičenja. Učenici i učenice su odmjerili snage u košarci, malom nogometu, odbojci, atletici, šahu i stolnom tenisu.

Neki od najvažnijih ciljeva ove prve Tehnicijade su: druženje među učenicima, stvaranje novih prijateljstava, zajedničkih iskustava i odmjeravanje snaga u pozitivnom sportskom duhu. Ministrica za odgoj i obrazovanje KS Naida Hota-Muminović kazala je kako je sigurna da će Tehnicijada postati tradicija.

Naša škola bila je domaćin takmičenja u odbojci za učenike i učenice. U petak, 19.4. igrani su najprije polufinalni susreti za učenike i učenice, potom finalne utakmice.
Pobjednici finala odbojka dječaci - su učenici naše  škole, dok su djevojke zauzele 3. mjesto.

Hvala svim organizatorima, suradnicima, učesnicima i učesnicama koji su omogućili da nas sport ujedini i ojača!
Vidimo se na nekoj narednoj Tehnicijadi!

teh ctec eteh dteh ateh bteh27teh7teh17teh9teh2teh18teh14teh4teh1teh3teh19teh8teh12tehmed4tehmed5tehmed1tehmed2tehmed3teh21teh22teh23teh25teh26