U okviru obilježavanja Dana nezavisnosti BiH, u martu mjesecu je nastavljena saradnja sa Muzejom ratnog djetinjstva i učenici I2, I4 i I6 su 20, 21. i 22.3.2023. godine u pratnji razrednika Amre Hadžimusić, Amne Kovač i Samre Memić-Zahiragić posjetili ovu kulturnu ustanovu.

Muzej ratnog djetinjstva jedini je muzej na svijetu koji se bavi iskustvima odrastanja na koja su uticali oružani sukobi.

Učenici su u okviru posjete muzeja, gdje im je bio omogućen pristup kolekciji, učestvovali i u edukativnoj radionici, a odnosila se na načine izgradnje mira. Cilj edukativne radionice je bio da se iskustvo odrastanja u ratu učenicima približi kroz aktivnosti i materijale koji su osmišljeni tako da razvijaju kritičku svijest i empatiju, te osnažuju djecu i mlade da aktivno učestvuju u procesima izgradnje mira.